Zbieramy opinie w sprawie nowych nasadzeń w Falenicy

Trwają prace nad planami nasadzeń na terenie naszego osiedla. Wydział Ochrony Środowiska czeka na propozycje miejsc, gdzie mogłyby się znaleźć sadzonki drzew. Będziemy wdzięczni za wszelkie pomysły – przekażemy je do odpowiedniej komórki, celem sprawdzenia czy jest to możliwe.
Do tej pory zebraliśmy następujące opinie:

Po pierwsze: chcemy  odnieść się do niedawnych konsultacji w sprawie centrum Falenicy. W ich wyniku, zespół architektów oraz architektów zieleni, wskazał sosny, jako gatunek naturalnie dominujący na naszym terenie. Uważamy, ze przez wzgląd na niskie wymagania glebowe, zimozieloność i łatwość w utrzymaniu jest to bardzo dobry pomysł i prosimy o jego uwzględnienie w ewentualnych nasadzeniach.
Przez ostatnie inwestycje urzędu centrum naszego osiedla zostało zdegradowane przez budowę olbrzymich betonowych parkingów. Na parkingach znajdują się wysepki z roślinnością płożącą. Uważamy, że mogłyby tam zostać nasadzone sosny. Z uwagi na mały ruch spaliny nie powinny im specjalnie szkodzić, a każdy cień na betonowej pustyni jest na wagę złota. Dodatkowa zieleń może złagodzić trochę efekt szarzyzny kostki bauma.
Dodatkowo wskazujemy:

  • ul. Bystrzycka (uzupełnienie zieleni po wycinkach)
    ul. Lokalna
  • ul. Bysławska w pasie od Derkaczy do Włókienniczej (możliwe miejsce realizacji projektu budżetu partycypacyjnego alei drzew społecznych. Jeśli projekt nie przejdzie, to będziemy wdzięczni za jesienne nasadzenia chroniące dzieci na placu zabaw przed zanieczyszczeniami z ul. Bysławskiej)
  • ul. Patriotów za przystankiem 115 w stronę Wawra (osłonięcie rozpadających się domów w centrum)
  • ul. Poezji, koło zespołu szkół. Kiedyś tam były drzewa i zostały wycięte

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s