Korespondencja w sprawie trasy rowerowej

W związku z budową trasy rowerowej wzdłuż Bysławskiej postanowiliśmy zadać pytanie na temat planowanej budowy trasy rowerowej w ciągu ul. patriotów – Szpotańskiego – Wydawnicza. Oto korespondencja:
Szanowny Panie Prezydencie, wczoraj w Budżecie dla Warszawy na 2017 r przegłosowano m.in. budowę ścieżki rowerowej i ciągu pieszego przy ul. Bysławskiej. Jest to oczywiście dobra dla nas wiadomość – ta trasa może wpłynąć na rozwój turystyki miejskiej (oby z jak najmniejsza presją dla cennej przyrody z Natura 2000) terenów nadwiślańskich oraz poprawi komunikację dla tysięcy nowych mieszkańców którzy według planów mają w najbliższym czasie zamieszkać w rejonie ul. Bysławskiej. Pozostaje jednak pytanie jak ta inwestycja ma się do Programu Rozwoju Tras Rowerowych do roku 2020? Nie jest ona w planie ujęta, natomiast kolejny rok odkładana jest realizacja głównej osi rowerowej w ciągu Wydawnicza – Szpotańskiego – Patriotów. Jest to o tyle dziwne że wydaje się to dosyć mało wymagająca inwestycją, która częściowo może być wytyczona po istniejących drogach. Inwestycja ta może łączyć najdalszy Wawer z urzędem Dzielnicy, głównymi centrami handlowymi i usługowymi dzielnicy a dalej z powstającą trasą Marsa lub nawet Rembertowem, podwarszawskimi Ząbkami i Zielonką. Była by to trasa o dużej wartości nie tylko rekreacyjnej, ale też użytkowej.

W związku z tym chciałbym spytać, kiedy i czy jest ta inwestycja planowana i czy ma szansę być zrealizowana przed 2020 r?
Jacek Wiśnicki
Radny Osiedla Falenica

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s