Spotkanie rady osiedla z radnymi dzielnicy i burmistrzem 22.03.2017

22 marca, z inicjatywy Heleny Kroszczyńskiej, Przewodniczące Rady Osiedla Falenica, odbyło się spotkanie radnych osiedla, radnych dzielnicy z naszego okręgu oraz burmistrza Łukasza Jeziorskiego. Spośród radnych  w spotkaniu uczestniczyli: Barbara Fajkowska, Andrzej Wojda, Włodzimierz Zalewski i Wojciech Godlewski. Celem była spokojna i rzeczowa dyskusja na temat ważnych dla naszego osiedla spraw. Serdecznie dziękujemy za przybycie, wierzymy, ze tak powinna wyglądać współpraca, dla dobra ogółu. Burmistrz prezentował też projekt „kulturoteki”.

Dowiedzieliśmy się że:
– 28 marca ma dojść do podpisania umowy z firmąTel-Bud, która w systemie projektuj i buduj do końca 2018 r. ma wybudować falenicką kulturotekę.
– do 23 maja ma powstać projekt budowlany bazaru. Jesienią br. rozpocznie się pierwszy etap przebudowy. Po raz kolejny podkreślono, że bazar przez cały czas trwania budowy ma funkcjonować. Na potrzeby handlu czasowo zaadoptowany może być parking przy placu zabaw na ul. Frenkla
– doświetlenie ul. Frenkla, o które mieszkańcy walczą od lat,  nie jest na razie ujęte w planach inwestycyjnych, ponieważ wiąże się z kosztowna wymianą całej instalacji.
– jest szansa przynajmniej na frezowanie ul. Walcowniczej jeszcze w tym roku.

Dyskusję zdominowała sprawa tunelu. Po kolejnej gorącej, ale kulturalnej i toczonej w dobrej atmosferze, wymianie argumentów, ustaliliśmy ze trzeba rozmawiać, ale tak naprawdę dyskusja powinna toczyć się wokół choćby z grubsza nakreślonych projektów. To co proponuje PLK jest na razie nie do zaakceptowania, niezależnie czy opowiadamy się za tunelem drogowym czy pieszo-rowerowym. Radny Godlewski zwrócił uwagę, że budowa tunelu zmusi do gruntownej przebudowy ul Frenkla, Bystrzyckiej, Derkaczy i być może Jagienki, które nie są w tej chwili przygotowane na przyjęcie tak dużego ruchu. W konkluzji jedni proponowali, że ta inwestycja niezależnie od ostatecznego kształtu, powinna przede wszystkim uwzględniać potrzeby pieszych i rowerzystów, osób starszych i osób z dziećmi, drudzy, ze powinniśmy uwzględniać na równi prawa kierowców do swobodnej jazdy po Falenicy. Ustaliliśmy, że chodzi o mieszkańców, choć chyba każdy pozostał przy własnym zdaniu. Burmistrz ogłosił, że zaproponował politechnice, by kwestia budowy tunelu w Falenicy, stała się tematem pracy rocznej dla grupy studentów. Dzięki czemu przed wakacjami, będziemy mogli zobaczyć jakieś propozycje rozwiązań komunikacyjnych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s